DofE

Startuoja asmenybės tobulėjimo DofE programa

The Duke of Edinburgh’s International Award (arba DofE apdovanojimai) yra programa, sudaranti sąlygas jaunimui prasmingai praleisti laiką ir tobulinti praktinius įgūdžius, kurie bus naudingi ne tik būsimoje darbovietėje, bet ir įvairiose gyvenimo situacijose. Dalyvavimas DofE apdovanojimuose jaunam žmogui yra įdomi patirtis, mokanti būti atsakingu, kantriu ir užsispyrusiu, gebančiu nepasiduoti ir siekti savo tikslų. Prisijungdamas prie programos jaunuolis meta sau iššūkį nuolatos ir reguliariai save ugdyti, tobulėti net ir laisvalaikiu. Savo tikslų pasiekimas suteikia pasitikėjimo savimi, ugdo aktyvią ir iššūkių nebijančią asmenybę, planuojančią savo karjerą.

VšĮ Raseinių technologijos ir verslo mokykla 2021 m. liepos mėn. pasitaršė The Duke of Edinburgh’s International Award Lietuva programos vykdytojo sublilencijos sutartį. Šios programos įgyvendinimui mokykloje sudaryta komanda: programos koordinatorė Jovita Žeižienė, programos vadovės Lina Afanasjevienė ir Sigutė Kubilinskienė, žygio vadovas Darius Bagdonas. Programos įgyvendinimo  nariai rugsėjo mėnesį dalyvaus mokymuose  ir pradės programos įgyvendinimo veiklas. Tikimės sėkmingo starto ir finišo. Manome, kad tai bus tobulėjimas ne tik mokiniams, bet ir mokytojams.

DofE programos pristatymas (VIDEO)    

  https://fb.watch/8KID0gNzng

NAUJŲ DOFE VADOVŲ MOKYMAI!

Rugsėjo 10-11 d. Kėdainiuose vyko naujų DofE vadovų įvadiniai mokymai! Juose dalyvavo ir VšĮ Raseinių technologijos ir verslo mokyklos mokytojos Sigutė Kubilinskienė ir Lina Afanasjevienė – jos DofE programos įgyvendinimo mokykloje vadovės. Linkime vadovėms ir visai komandai sėkmingų darbų.

Mokymai DofE koordinatoriams

DofE programos koordinatoriai (VšĮ Raseinių technologijos ir verslo mokyklos – Jovita Žeižienė) rugsėjo 23 dieną rinkosi Kėdainiuose. Susipažinta su programos koordinavimo Lietuvoje grupės nariais, aptartos galimos įgyvendinimo kryptys, bandyta pažinti savo ir kito žmogaus savybes. Tai labai efektyvus ir prasmingas bendrystės laikas.

DofE programa VšĮ Raseinių technologijos ir verslo mokykloje

Nuo 2021-07-21 VšĮ Raseinių technologijos ir verslo mokykla įgyvendina „The Duke of Edinburgh‘s International Award“ (DofE) tarptautinę programą.

DofE programa – tai iš Edinburgo (Jungtinė Karalystė) atkeliavusi asmeninio tobulėjimo programa, Lietuvoje nuo 2006 metų sėkmingai įgyvendinama organizacijose, dirbančiose su 14–24 metų jaunimu. Taikydami šią programą, mes skatiname savanorystę, asmeninių įgūdžių tobulinimą, gebėjimą dalyvauti žygyje, aktyvią sportinę veiklą.

Nauda dalyviams

Dalyvaudami DofE apdovanojimų programoje jauni žmonės išsikelia individualius asmeninio tobulėjimo tikslus ir jų siekia. Mūsų, VšĮ Raseinių technologijos ir verslo mokyklos, programą vykdo 4 patyrę (mokytojai: Jovita Žeižienė, Lina Afanasjevienė, Sigutė Kubilinskienė, Darius Bagdonas. Žygių programos daliai vadovauja DofE žygių vadovas Darius Bagdonas.  DofE vadovo pagrindinis tikslas yra padėti dalyviui drauge įvertinti jo pokyčius, padrąsinti tęsti veiklas ir neišsigąsti nesėkmių.

Programa pagal amžių yra skirstoma į tris pagrindinius lygius, kuriuos įgyvendinus gaunamas tarptautinis sertifikatas ir lygio ženklelis.

Dalyvaujant DofE programoje dalyviui suteikiamos galimybės:

  • Susirasti naujų draugų;
  • Mokytis tolerancijos savo komandos draugų atžvilgiu;
  • Išbandyti veiklas, kurių dar nėra mėginę;
  • Geriau susipažinti su savo stiprybėmis ir silpnybėmis;
  • Patirti nuotykių;
  • Pasiruošti tolimesniems savo gyvenimo etapams;

DofE programa yra vertinama darbdavių, nes parodo jaunų žmonių motyvaciją, gebėjimą siekti tikslų, mokytis iš patirties ir  efektyviai planuoti savo veiklą

Plačiau apie programą Lietuvoje: www.dofe.lt

Plačiau apie programą pasaulyje: www.intaward.org

Įvadiniai DofE programos žygio vadovų mokymai

Įvadiniuose DofE programos žygio vadovų mokymuose (mokymo centre „Daugirdiškės“) VšĮ Raseinių technologijos ir verslo mokyklai atstovavo DofE programos žygio vadovas Darius Bagdonas. Mokymų metu susipažinta vienų su kitais, su DofE programa, žygių dalies įgyvendinimu ir šiai daliai taikomomis nuostatomis. Mokymų metu buvo taikomi įvairūs metodai: diskusijos, darbas grupėmis,
individualus darbas, atvejų analizė, patyriminis ugdymas gamtoje.
Lauksime šios veiklos mokykloje.

DofE įgauna pagreitį

VšĮ Raseinių technologijos ir verslo mokykloje startuoja DofE programos įgyvendinimas. 2021 m. spalio 28 d. 7 mokiniai sudarė sutartis ir sieks bronzos ženklelio.
Mokiniams vadovaus Lina Afanasjevienė ir Sigutė Kubilinskienė, žygio veiklą organizuos Darius Bagdonas, o visą programą koordinuos Jovita Žeižienė.
Džiaugiamės UAB „Danspin“, vadovaujama Rosvaldo Kunicko, tapusia finansine programos rėmėja.

DofE projekto komandos šūkis: Tegul DRĄSA Ir OPTIMIZMAS FINIŠO tiesiojoje ryškias EMOCIJAS dovanoja!

Finišo tiesiosios link dar ilgokas kelias, kuriame mokinius lydės programos vadovai ir partneriai.
UAB Danspin tapo DofE projekto partneriu, tad komandos nariai džiaugėsi galėdami susipažinti su užsienio kapitalo įmonės veikla.

Savanorystės pradžia žirgyne

Dofe programos dalyvės pradėjo savanorystės veiklą Raseinių hipodrome. Merginų vadovė Sigutė Kubilinskienė pasirūpino vaišėmis arkliukams – savo sodo obuoliais. Žirgyne laukė veterinarė Jurgita. Sėkmės.

Tarpinis DofE komandos veiklos įsivertinimas

Spalio mėnesį startavęs DofE projektas įsibėgėja. Septyni mokiniai, išsikėlę tikslus, įgyvendina projekte numatytas veiklas. Prieš didžiąsias metų šventes komanda susibūrė pasidalinti potyriais, išgyvenimais. Komandos vadovai kaip paskatą kiekvienam projekto dalyviui įteikė vardinį kalėdinį žaisliuką.

_____________________________________

Velykinis DofE komandos susirinkimas

 

Mokyklos DofE komanda susirinko  įvertinti atliktų veiklų, pabūti kartu marginant kiaušinius ir aptarti būsimų darbų. Mokiniai demonstravo savo ORB užrašines, kuriose matėsi įgyvendintos ir įgyvendinamos veiklos. Galima pasidžiaugti, kad mūsų mokyklos komanda yra atsakinga ir sėkmingai žingsniuoja tikslo link.