DofE

 

Startuoja asmenybės tobulėjimo DofE programa

The Duke of Edinburgh’s International Award (arba DofE apdovanojimai) yra programa, sudaranti sąlygas jaunimui prasmingai praleisti laiką ir tobulinti praktinius įgūdžius, kurie bus naudingi ne tik būsimoje darbovietėje, bet ir įvairiose gyvenimo situacijose. Dalyvavimas DofE apdovanojimuose jaunam žmogui yra įdomi patirtis, mokanti būti atsakingu, kantriu ir užsispyrusiu, gebančiu nepasiduoti ir siekti savo tikslų. Prisijungdamas prie programos jaunuolis meta sau iššūkį nuolatos ir reguliariai save ugdyti, tobulėti net ir laisvalaikiu. Savo tikslų pasiekimas suteikia pasitikėjimo savimi, ugdo aktyvią ir iššūkių nebijančią asmenybę, planuojančią savo karjerą.

VšĮ Raseinių technologijos ir verslo mokykla 2021 m. liepos mėn. pasitaršė The Duke of Edinburgh’s International Award Lietuva programos vykdytojo sublilencijos sutartį. Šios programos įgyvendinimui mokykloje sudaryta komanda: programos koordinatorė Jovita Žeižienė, programos vadovės Lina Afanasjevienė ir Sigutė Kubilinskienė, žygio vadovas Darius Bagdonas. Programos įgyvendinimo  nariai rugsėjo mėnesį dalyvaus mokymuose  ir pradės programos įgyvendinimo veiklas. Tikimės sėkmingo starto ir finišo. Manome, kad tai bus tobulėjimas ne tik mokiniams, bet ir mokytojams.

DofE programos pristatymas (VIDEO)    

  https://fb.watch/8KID0gNzng

NAUJŲ DOFE VADOVŲ MOKYMAI!

Rugsėjo 10-11 d. Kėdainiuose vyko naujų DofE vadovų įvadiniai mokymai! Juose dalyvavo ir VšĮ Raseinių technologijos ir verslo mokyklos mokytojos Sigutė Kubilinskienė ir Lina Afanasjevienė – jos DofE programos įgyvendinimo mokykloje vadovės. Linkime vadovėms ir visai komandai sėkmingų darbų.

Mokymai DofE koordinatoriams

DofE programos koordinatoriai (VšĮ Raseinių technologijos ir verslo mokyklos – Jovita Žeižienė) rugsėjo 23 dieną rinkosi Kėdainiuose. Susipažinta su programos koordinavimo Lietuvoje grupės nariais, aptartos galimos įgyvendinimo kryptys, bandyta pažinti savo ir kito žmogaus savybes. Tai labai efektyvus ir prasmingas bendrystės laikas.

DofE programa VšĮ Raseinių technologijos ir verslo mokykloje

Nuo 2021-07-21 VšĮ Raseinių technologijos ir verslo mokykla įgyvendina „The Duke of Edinburgh‘s International Award“ (DofE) tarptautinę programą.

DofE programa – tai iš Edinburgo (Jungtinė Karalystė) atkeliavusi asmeninio tobulėjimo programa, Lietuvoje nuo 2006 metų sėkmingai įgyvendinama organizacijose, dirbančiose su 14–24 metų jaunimu. Taikydami šią programą, mes skatiname savanorystę, asmeninių įgūdžių tobulinimą, gebėjimą dalyvauti žygyje, aktyvią sportinę veiklą.

Nauda dalyviams

Dalyvaudami DofE apdovanojimų programoje jauni žmonės išsikelia individualius asmeninio tobulėjimo tikslus ir jų siekia. Mūsų, VšĮ Raseinių technologijos ir verslo mokyklos, programą vykdo 4 patyrę (mokytojai: Jovita Žeižienė, Lina Afanasjevienė, Sigutė Kubilinskienė, Darius Bagdonas. Žygių programos daliai vadovauja DofE žygių vadovas Darius Bagdonas.  DofE vadovo pagrindinis tikslas yra padėti dalyviui drauge įvertinti jo pokyčius, padrąsinti tęsti veiklas ir neišsigąsti nesėkmių.

Programa pagal amžių yra skirstoma į tris pagrindinius lygius, kuriuos įgyvendinus gaunamas tarptautinis sertifikatas ir lygio ženklelis.

Dalyvaujant DofE programoje dalyviui suteikiamos galimybės:

  • Susirasti naujų draugų;
  • Mokytis tolerancijos savo komandos draugų atžvilgiu;
  • Išbandyti veiklas, kurių dar nėra mėginę;
  • Geriau susipažinti su savo stiprybėmis ir silpnybėmis;
  • Patirti nuotykių;
  • Pasiruošti tolimesniems savo gyvenimo etapams;

DofE programa yra vertinama darbdavių, nes parodo jaunų žmonių motyvaciją, gebėjimą siekti tikslų, mokytis iš patirties ir  efektyviai planuoti savo veiklą

Plačiau apie programą Lietuvoje: www.dofe.lt

Plačiau apie programą pasaulyje: www.intaward.org

Įvadiniai DofE programos žygio vadovų mokymai

Įvadiniuose DofE programos žygio vadovų mokymuose (mokymo centre „Daugirdiškės”) VšĮ Raseinių technologijos ir verslo mokyklai atstovavo DofE programos žygio vadovas Darius Bagdonas. Mokymų metu susipažinta vienų su kitais, su DofE programa, žygių dalies įgyvendinimu ir šiai daliai taikomomis nuostatomis. Mokymų metu buvo taikomi įvairūs metodai: diskusijos, darbas grupėmis,
individualus darbas, atvejų analizė, patyriminis ugdymas gamtoje.
Lauksime šios veiklos mokykloje.

DofE įgauna pagreitį

VšĮ Raseinių technologijos ir verslo mokykloje startuoja DofE programos įgyvendinimas. 2021 m. spalio 28 d. 7 mokiniai sudarė sutartis ir sieks bronzos ženklelio.
Mokiniams vadovaus Lina Afanasjevienė ir Sigutė Kubilinskienė, žygio veiklą organizuos Darius Bagdonas, o visą programą koordinuos Jovita Žeižienė.
Džiaugiamės UAB „Danspin”, vadovaujama Rosvaldo Kunicko, tapusia finansine programos rėmėja.

DofE projekto komandos šūkis: Tegul DRĄSA Ir OPTIMIZMAS FINIŠO tiesiojoje ryškias EMOCIJAS dovanoja!

Finišo tiesiosios link dar ilgokas kelias, kuriame mokinius lydės programos vadovai ir partneriai.
UAB Danspin tapo DofE projekto partneriu, tad komandos nariai džiaugėsi galėdami susipažinti su užsienio kapitalo įmonės veikla.

Savanorystės pradžia žirgyne

Dofe programos dalyvės pradėjo savanorystės veiklą Raseinių hipodrome. Merginų vadovė Sigutė Kubilinskienė pasirūpino vaišėmis arkliukams – savo sodo obuoliais. Žirgyne laukė veterinarė Jurgita. Sėkmės.

 
 
 
 

Tarpinis DofE komandos veiklos įsivertinimas

Spalio mėnesį startavęs DofE projektas įsibėgėja. Septyni mokiniai, išsikėlę tikslus, įgyvendina projekte numatytas veiklas. Prieš didžiąsias metų šventes komanda susibūrė pasidalinti potyriais, išgyvenimais. Komandos vadovai kaip paskatą kiekvienam projekto dalyviui įteikė vardinį kalėdinį žaisliuką.

_____________________________________

Velykinis DofE komandos susirinkimas

 

Mokyklos DofE komanda susirinko  įvertinti atliktų veiklų, pabūti kartu marginant kiaušinius ir aptarti būsimų darbų. Mokiniai demonstravo savo ORB užrašines, kuriose matėsi įgyvendintos ir įgyvendinamos veiklos. Galima pasidžiaugti, kad mūsų mokyklos komanda yra atsakinga ir sėkmingai žingsniuoja tikslo link.

_____________________________________

Bandomasis DofE programos mokinių žygis

DofE – puikiai subalansuota ir jauno žmogaus konkurenciją tik su pačiu savimi skatinanti tarptautinė jaunimo apdovanojimų programa, kurios idėja – asmeninis iššūkis.  Jauni žmonės skatinami savanoriškai įsitraukti į savęs pažinimą, tobulėjimą, atkaklumą, atsakomybę sau ir bendruomenei ugdančią programą.  Programą sudaro 4 dalys: paslaugos, įgūdžiai, aktyvi  veikla ir žygis.

VšĮ  Raseinių technologijos ir verslo mokyklos mokiniai birželio 8–9 dienomis  išėjo į bandomąjį žygį. Prieš jį atlikta nemaža darbų: mokiniai dalyvavo pirmos pagalbos teikimo mokymuose, rengė kelionės maršrutą, susidarė būtiniausių daiktų sąrašą, mokėsi statyti palapinę, pasiruošė mitybos ir apsipirkimo planą. Mokiniai įveikė  25 kilometrus.  Žinoma, tai buvo iššūkis, nes mokiniai pirmą kartą dalyvavo tokioje veikloje: reikėjo išmokti būti kartu esant nepalankioms oro sąlygoms, jaučiant nuovargį, nutrintų kojų skausmą, bet sėkmingas.

 

Všį Raseinių technologijos ir verslo mokyklos DofE programos koordinatorė Jovita Žeižienė

 

_____________________________________

Auginti ir augti patiems

Birželį nuaidėjo DofE programos apdovanojimų akordai. Šeši VšĮ Raseinių technologijos ir verslo mokyklos mokiniai buvo apdovanoti bronzos ženkleliais. Kaip teigia programos vadovė mokykloje Jovita Žeižienė, tai buvo starto metai. Daugiausia energijos sunaudota „atsiplėšiant nuo Žemės‘, t.y., programos vykdymo pradžioje. Darni mokytojų komanda: Sigutė Kubilinksienė, Lina Afanasjevienė, Darius Bagdonas, Jovita Žeižienė, sėkmingai vedė mokinius kiekvieno tikslo link.

Ateinantys metai – naujų iššūkių metai, nes į programos įgyvendinimą įsilies nauji mokiniai. Prieš kiekvieną startą verta pasikartoti, ką žinai, ką dar reikia patobulinti. Tokiu tikslu Kėdainiuose rugpjūčio 26 dieną vyko mokymai. Juose dalyvavo Jovita Žeižienė ir Sigutė Kubilinskienė. Praėjusių metų DofE veiklą apžvelgė programos Lietuvoje vadovė Viktorija Kaleimaitė, DofE vykdomų tyrimų rezultatus pristatė Viltorija Samukėnė, o lektorė Justina Vyšniauskaitė organizavo patyriminius mokymus tema „Tikslų išsikėlimas ir darbas komandoje“.

Mūsų mokyklos tikslas – auginti kiekvieną programos DofE narį ir augti patiems.

_____________________________________

Kvalifikaciniu žygiu baigtas DofE programos įgyvendinimas

VšĮ Raseinių technologijos ir verslo mokyklos komanda: Evelina Blinstrubaitė, Martynas Bakutis, Agota Bagdonaitė, Gabija Marcinkutė, Modestas Buivydas, Deimantė Bakutytė, birželio 14–15  dienomis dalyvavo DofE programos kvalifikaciniame žygyje bronzos ženkleliui gauti. Mokiniai išsikėlė tikslą – eidami 25 kilometrus Dubysos slėniu fiksuos vaizdu 3 pasirinktus objektus, parengs Beždžionių tilto techninį aprašymą, surengs linksmąsias foto sesijas bei pieš 3 objektų eskizus. Žygis užtruko 2 dienas ir 1 naktį. Nakvynei mokiniai apsistojo prie Beždžionių tilto Betygaloje, kur gaminosi vakarienę, bendravo. Mokinių veiklą, kaip reikalauja DofE programos standartas, stebėjo žygio vertintojas Dainius Babilas – visos Lietuvos DofE žygių koordinatorius, bei mokyklos žygių vadovas Darius Bagdonas. Grįžus į galutinį išbandymų nuotykio tašką žygio vertintojas kalbėjosi su visa komanda. Mokiniai įvardino stipriąsias ir silpnesnes žygio vietas, ką darytų kitaip, jei vėl susiruoštų vieni leistis į tokią linksmą nuotykių kelionę. Mokiniams nuotaiką pakėlė paskutinė Dainiaus Babilo užduotis: žygį reikėjo įsivaizduoti kaip dviratį ir kiekvienam įvardinti, kuria dviračio dalimi jie įsivaizduoja esą ir kodėl. Buvo smagu, kad mokiniai buvo ir skambučiu, ir grandine, ir vairu. Vadinasi, kiekvienas rado savo vietą žygio metu.

Kita diena (birželio 16) buvo skirta žygio aptarimui, vaizdo ir video medžiagos peržiūrai, įspūdžių pasidalinimui. Mokiniai užpildė DofE programos ORB užrašines ir išsiuntė ataskaitą žygio vertintojui.

 

DofE programos mokykloje koordinatorė Jovita Žeižienė

 

_____________________________________

 

Bendrystė – DofE įgyvendinimo sėkmės garantas

 

DofE projektas mokykloje jau prisijaukintas – įgyvendinamas antrus metus. Šiemet programos bronzos ženklelio siekia 8 mokiniai. Projekto mokytojai belaukdami Šv. Kalėdų pakvietė į bendrystės renginį. Kiekvienas mokinys dalijosi mintimis apie pasirinktas veiklas, jų įgyvendinimą. Renginio dalyvius savo įgūdžių rezultatais – piešiniais – nudžiugino merginos. Viena iš projekto vadovių  – Sigutė –  irgi lavina kūrybinius įgūdžius – kiekvienam DofE bendruomenės nariui sukūrė unikalias dovanėles. Jos širdies ir rankų šilumos rezultatais  pasipuošime savo kalėdines eglutes.

Projekto koordinatorė  Jovita Žeižienė didžiuodamasi praėjusių metų veiklos įvertinimu  ir girdėdama šiųmetes sėkmės istorijas teigė: „Tik bendrystė yra sėkmingos DofE veiklos garantas“.

 

 

 

_____________________________________

 

Tradicinis „dofiukų“ susirinkimas

 

VšĮ Raseinių  technologijos ir verslo mokyklos DofE komanda ne tik vykdo veiklas, kurias mokiniai išsikelia kaip tikslus, bet ir kuria „dofiukų“ tradicijas. Prieš didžiąsias metų šventes (šv. Kalėdas ir šv. Velykas) visi susiburia draugėn, aptaria veiklų rezultatus ir dalyvauja edukacijose.

Laukiame šv. Velykų, tad prasminga sužinoti kiaušinių marginimo prasmę,  raštų įvairovės paslaptis. Šios kultūros tradicijas pristatė Raseinių krašto istorijos muziejaus darbuotoja Loreta Kordušienė. Mokiniai išgirstą istoriją „dėliojo“  ant kiaušinių.

Ši edukacija – viena iš „dofiukų“ kultūros bendrystės formavimo veiklų.

_____________________________________

 

Auginame ir augame

Žemėje pats gražiausias – žmogaus ryšys su žmogumi. DofE projektas augina ne tik kiekvieną veiklos dalyvį, bet ir tiesia tiltus tarp bendraminčių.

Raseinių rajone šiais mokslo metais DofE projekto veiklas vykdo 3 mokyklos. VšĮ Raseinių technologijos ir verslo mokykla prieš šv. Velykas į bendrystės renginį pakvietė Raseinių specialiosios mokyklos komandą. Susitikime dalyvavo abiejų mokyklų direktorės, kurios sveikino ir džiaugėsi  užsimezgusiu bendradarbiavimu. Mokiniai pristatė įgyvendintas ir įgyvendinamas veiklas (kiek talentų turi mokiniai- ir piešia, ir drožia, ir dainuoja, ir savanoriauja), dalinosi emocijomis ir lūkesčiais.

Viena iš projekto vadovų – mokytoja Sigutė- inicijavo edukaciją: paukštelio marginimą. Ši veikla įtraukė ne tik mokinius, bet ir mokytojus.

„Reikia matyti spindinčias mokinių akis, kurios sako: „Man pavyko, aš didžiuojuosi savimi“, – teigia VšĮ Raseinių technologijos ir verslo mokyklos Gimnazijos skyriaus vedėja Jovita Žeižienė.

_____________________________________

 

‼️ Unikalus iššūkis „NUEIK EGLUTĘ“ 🌲 priimtas.

 
Tarptautinės DofE programos VšĮ Raseinių technologijos ir verslo mokyklos komanda meta iššūkį SAU: visą mėnesį (nuo lapkričio 20 d. iki gruodžio 20 d.) kuo daugiau vaikščioti ir tokiu būdu auginti virtualias eglutes. Pėsčiomis įveiktas kilometras = 5🌲. Bendrystėje puoselėsime aplinką bei sveikatingumą kartu.
📣📣📣 Balandį tikimės dalyvauti sodinimo akcijoje
 

_____________________________________

DofE programos veiklų tarpinio įsivertinimo renginys

 

‼️ ️️„Žmogaus svajonių išsipildymui nėra amžiaus ar išsilavinimo cenzo“, – tradiciniame mokykloje įgyvendinamos DofE programos veiklų tarpinio įsivertinimo renginyje teigė UAB „Tėjula“ vadovė Vilma Kuzmarskienė. Jos įgyta specialybė nebuvo ta, kuri teikė sparnus, tad ji atkakliai siekė savo svajonės ir tapo floristikos įmonės savininkė.
„Būtent tokia yra tarptautinė DofE programa, kuri skatina kiekvieną jauną žmogų siekti savo asmeninių tikslų, nenuleisti rankų, nepasiduoti“, – akcentavo DofE programos koordinatorė mokykloje Jovita Žeižienė.
Į tradicinį renginį susibūrę mokyklos „Dofiukai“ aptarė, kaip jiems sekasi įgyvendinti veiklas, dar rudenį nusimatytas keturiose srityse, dalijosi patyrimais. Programos dalyvis Justas rodė, kaip origami technika išlankstyti ir sudėlioti žvaigždę.Dalyviai kvietė vieni kitus vaišintis pačių paruoštais gardumynais.
„Tėjulos“ vadovė DofE komandą pakvietė į relaksacijos pamokėlę – kiekvienas gamino kalėdinę kompoziciją – ją dalyviai žadėjo įteikti brangiausiems, artimiausiems žmonėms 🎄 Kalėdų proga.
DofE programos dalyviai dėkoja už 🤝 bendradarbiavimą UAB „Tėjula“ ir svaitraščiui „Alio, Raseiniai“!
 
 
 
 
 

_____________________________________

Bendrystė su UAB „Danspin“

✨ Svajonių išsipildymui neužtenka vaizduotės, norų, dažnai reikia ir finansinės paramos. Mokyklos DofE komanda jau trejus metus džiaugiasi bendryste su UAB „Danspin“ ir jos vadovu Rosvaldu Kunicku.
Prieš Kalėdas dofiukai aplankė įmonę, pirmaujančią pasaulyje tarp vilnonių verpalų gamintojų, padėkojo už galimybę siekti tikslų ir perdavė mokyklos bendruomenės dovaną. 🎁

 

_____________________________________

DofE komandos iššūkis – „Nueik eglutę“

👣 👣 3089151 žingsnį žmogus, kasdien nueidamas po 10 000, keliautų 309 dienas. Ilgai? Labai.
Mokyklos DofE komanda prieš mėnesį priėmė “Walk 15“ žingsnių iššūkį „Nueik eglutę“. Per 30 dienų nueita 2207 kilometrai, vieną kartą apeita visa Lietuva, užaugintos 11033 virtualios eglutės.
🌞 Pavasarį turėtumėm pasodinti ne virtualias, bet tikras eglutes.🌲🌲🌲