Sporto rėmimo fondo

Kasdienis rūpestis sveikata – kokybiško gyvenimo pagrindas

Šiuolaikinis pasaulis savo technologinėmis galimybėmis dažną žmogų prikausto prie telefono, kompiuterio, televizoriaus. Tad natūralu, kad sveikatinimo problema tapo labai aktuali ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje. Pasaulio sveikatos organizacijos teikia rekomendacijas dėl sveikesnio gyvenimo būdo taikymo kiekvieno žmogaus gyvenime. Sporto rėmimo fondas  organizavo projektų paraiškų konkursą. VšĮ Raseinių technologijos ir verslo mokykla teikė paraišką ir įvertinus rezultatus gavo džiugų atsakymą – projektas „Sportas visiems“ bus finansuojamas. Mokykla įgyvendindama šį projektą ketina mokyklos bendruomenei ir aplink esančiom organizacijom įrengti 3 sporto zonas: tinklinio, krepšinio, treniruoklių. Šiuo projektu mokykla ketina tapti sporto traukos zona įvairių amžiaus grupių asmenims: nuo vaikų iki senjorų. Taip pat planuojama organizuoti treniruotes, mini turnyrus bei  sporto šventę visiems projekto dalyviams. Be to, šis projektas orientuotas ir į socialinę atskirtį patiriančius asmenis. Tad kviečiame Raseinių krašto gyventojus sekti informaciją bei aktyviai dalyvauti vykdant projektą „Sportas visiems“.

Nepamirškite Antikos filosofų išminties  – tik sveikame kūne gyvena sveika siela.

Sporto rėmimo fondo ir Viešosios įstaigos Raseinių technologijos ir verslo mokyklos lėšomis finansuojamo sporto projekto Nr. SRF-SĮĮ-2021-1-0033 įgyvendinimas

Viešoji įstaiga Raseinių technologijos ir verslo mokykla įgyvendina projektą „Sportas visiems“, kurio tikslas – kviesti visuomenę būti fiziškai aktyvia. Projekto, bendrai finansuojamo Sporto rėmimo fondo ir Viešosios įstaigos Raseinių technologijos ir verslo mokyklos lėšomis, kurį administruoja Švietimo mainų paramos fondas, metu jau įsigyta įrangos: krepšinio stovų su lankais ir tinkleliais, tinklinio stovų su tinklais ir juostomis, šeši treniruokliai, krepšinio ir tinklinio kamuolių ir daugiafunkcinis įrenginys. Vėliau įrengtoje sporto zonoje bus organizuojami fizinio aktyvumo renginiai. Numatoma projekto įgyvendinimo pabaiga – 2022 m. liepos 30 d. Visus, besirūpinančius savo sveikata, jau dabar kviečiame naudotis sporto bazės įrenginiais.

Fizinio aktyvumo pratybos

Mokykloje įgyvendinamos projekto „Sportas visiems” fizinio aktyvumo pratybos. Mokyklos bendruomenė dalyvauja treniruoklių, krepšinio ir tinklinio zonose vykstančiose fizinio aktyvumo pratybose. Džiugu, kad ši veikla tapo visos mokyklos tam tikru gyvenimo būdu, draugėn subūrė ir mokytojus, ir mokinius. Ši veikla ne tik fizinės būklės stiprinimas, bet dvasinė atgaiva bei bendrystė.

Mini krepšinio turnyras

Krepšinio turnyras – viena iš VšĮ Raseinių technologijos ir verslo mokyklos projekto „Sportas visiems“ , bendrai finansuojamo Sporto rėmimo fondo lėšomis bei administruojamo Švietimo mainų paramos fondo, veiklų.  Tris savaites  krepšinio zonoje vyko fizinio aktyvumo pratybos, kuriose dalyvavo  171 asmuo.  Projekto dalyviai, įgiję krepšinio žaidimo ABC, buvo pakviesti į mini krepšinio turnyrą. Jame dalyvavo 40 asmenų.  Išsiaiškintos 4 geriausios komandos, kurios sieks tapti įvardinto turnyro prizininkėmis ir nugalėtojomis. Rezultatai paaiškės baigiamajame projekto renginyje „Sportuojame visa šeima“.

Turnyro metu ugdomi ne tik fiziniai įgūdžiai, bet ir sportinė dvasia bei bendruomeniškumo jausmas.

Mini tinklinio turnyras

Tinklinio turnyras – viena iš VšĮ Raseinių technologijos ir verslo mokyklos projekto „Sportas visiems“  bendrai finansuojamo Sporto rėmimo fondo lėšomis bei administruojamo Švietimo mainų paramos fondo, veiklų.  Tris savaites tinklinio zonoje vyko fizinio aktyvumo pratybos, kuriose dalyvavo  171 asmuo.  Projekto dalyviai, įgiję tinklinio žaidimo ABC, buvo pakviesti į mini tinklinio turnyrą. Jame dalyvavo 60 asmenų Išsiaiškintos 4 geriausios komandos, kurios sieks tapti įvardinto turnyro prizininkėmis ir nugalėtojomis.  Rezultatai paaiškės baigiamajame projekto renginyje „Sportuojame visa šeima“.

Turnyro metu ugdomi ne tik fiziniai įgūdžiai, bet ir sportinė dvasia bei bendruomeniškumo jausmas.

Sportuojame visa šeima

Šiuolaikinis technologijų pasaulis dažną žmogų prikausto prie telefono, kompiuterio, televizoriaus ekrano. Tad natūralu, kad sveikatinimo veiklos yra  aktualios ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje. Lietuvos Sporto rėmimo fondas 2021 metais organizavo projektų paraiškų konkursą, kuriame dalyvavo  ir VšĮ Raseinių technologijos ir verslo mokykla. Baigus  paraiškų vertinimą gautas  džiugus atsakymas – projektas „Sportas visiems“  finansuojamas. Veiklos vykdytos 2021–2022  metais.  Mintimis apie projektą pasidalijo Gimnazijos skyriaus vedėja, projekto koordinatorė  Jovita Žeižienė:  ,, Viešoji įstaiga Raseinių technologijos ir verslo mokykla įgyvendina projektą „Sportas visiems“ (Projektas bendrai finansuojamas Sporto rėmimo fondo  lėšomis, kurį administruoja Švietimo mainų paramos fondas),  kurio tikslas – kviesti visuomenę būti fiziškai aktyvią. Veikla įgyvendinama etapais.  Pirmiausia (2021 metų rudenį) buvo įsigytas inventorius: 4 krepšinio stovai su lentomis ir krepšiais, 2 tinklinio aikštelės įrangos komplektai, šeši treniruokliai, daugiafunkcis įrenginys, krepšinio ir tinklinio kamuolių, nupirktos prizinės taurės. Atlikus montavo darbus buvo įrengtos atviros kiekvienam, norinčiam būti  fiziškai aktyviam, sporto zonos: tinklinio, krepšinio, treniruoklių. 2022 metų balandžio–birželio  mėnesiais  įrengtose zonose  3 savaites vyko fizinio aktyvumo pratybos, kuriose dalyvavo 171 užsiregistravęs  asmuo:  nuo vaiko iki senjoro. Kiekviena amžiaus grupė dalyvavo 12-oje  pratybų.  Verta paminėti, kad įrengtomis erdvėmis naudojasi ir savarankiškai sportuoja daug neužsiregistravusių Raseinių miesto ir rajono bendruomenės narių. Birželio  pradžioje vyko  krepšinio ir tinklinio mini turnyrai. Šito atrankos turnyro 4-ių vietų laimėtojai varžysis baigiamajame renginyje – sporto šventėje. Be galo džiugu, jog  mokyklos teritorijoje įrengtos sporto zonos tapo traukos erdve įvairių amžiaus grupių asmenims visai Raseinių miesto ir rajono bendruomenei“.

Baigiamoji projekto ,,Sportas visiems“ šventė „Sportuojame visa šeima“ vyko birželio 10 dieną. Dangus, gąsdinęs lietaus debesimis, nusigiedrijo, todėl  renginio bendruomenė turėjo galimybę išbandyti jėgas lauke.  Į sporto šventės veiklą įsijungė mokytojų bei mokyklos darbuotojų komandos,  svečiai ir ilgamečiai partneriai iš VšĮ Raseinių neįgaliųjų užimtumo ir paslaugų centro, tėvų komanda, kuri vėliau buvo pervardinta į mamyčių. Komandos susitiko krepšinio, tinklinio aikštelėse, dalyvavo estafečių rungtyse. Dalyviai stengėsi taikliai mėtyti lankus, kamuolius ir žiedus ir su grėbliais teko pasidarbuoti. Abejingų nepaliko žiedų gaudymo ilga kaukės nosimi rungtis, kurioje kartu su mokiniais dalyvavo ir mokyklos mokytojai bei darbuotojai. Treniruoklius bandė visi, kas tik norėjo ir turėjo laisvo laiko. Šventės metu skambėjo gyvai atliekama muzika – sportuojančius dainomis džiugino mokytojai Ričardas Krivickas ir Deivis Koba. Padėkojus šventės organizatoriams už sveikos gyvensenos ir aktyvios sportinės veiklos propagavimą, rungčių dalyviams ir nugalėtojams įteikti diplomai, padėkos raštai ir taurės. Šventę organizavo projekto koordinatorė Jovita Žeižienė, o  krepšinio ir tinklinio aikštelėje savanoriavo  kūno kultūros mokytojai Darius Bagdonas ir Deivis Koba, jiems talkino mokytojai. Džiugu ir tai, kad baigiamajame renginyje netrūko  žiūrovų, kurie ateityje (galima tikėtis) taps aktyviais dalyviais.

Po šventės kalbinome mokinių mamytes. ,,Buvau pakviesta į sporto šventę, iškart sutikau, nes mokyklos, kurioje mokosi manos sūnus, veikla, svarbi ir man. Labiausiai nustebino ir didžiausią įspūdį paliko bendruomenė. Prisipažinsiu – jokioje kitoje mokykloje (o tikrai buvau ne vienoje) neteko pajusti tokio nuoširdumo, tikrumo, šilumos, bendrystės. Dėkoju visam šauniam kolektyvui už taip ypatingai praleistą laiką“, –  dalijosi įspūdžiais Laura Lodienė. Mamos Danguolė Vaivadienė ir Diana Bakutienė džiaugėsi, kad jų dukros profesiją gali įsigyti neišvykdamos iš Raseinių. Pasirodo, šią mokyklą renkasi kartų kartos.  Smagu, kad dukros mėgsta tinklinį ir  pomėgį gali realizuoti mokykloje. Danguolė Rimkienė pasakojo, kad vakarais sportuoti gali visi raseiniškiai:,, Susirenka moterys iš gretimų namų, giria, kad tokių gerų treniruoklių niekur kitur Raseiniuose nėra“.

Sporto zonos yra atviros visiems  žmonėms. Tad kviečiame aktyviai sportuoti.  Prisiminkime Antikos filosofų išmintį  – „Tik sveikame kūne gyvena sveika siela“.