Meninio skaitymo konkursas

Meninio skaitymo konkursas

Savaip atskleisti pasirinkto kūrinio dvasią ir „ištransliuoti“ ją kitiems, pasidalijant emocijomis ir jausmais – toks buvo šiųmečio VšĮ Raseinių technologijos ir verslo mokykloje vykusio meninio skaitymo „Jaunystės takais“  tikslas. Tai tradicinis konkursas, mokykloje prieš Kalėdas vykstantis kelerius metus iš eilės.

„Meninis skaitymas ugdo kūrybinį ir kritinį mąstymą, skatina protinę veiklą, kalbos įgūdžius, padeda ugdyti dėmesio koncentraciją. Džiaugiamės, kad mūsų mokyklos mokiniai kasmet itin noriai dalyvauja šiame konkurse, dalijasi mintimis, emocijomis, dažnai į vienus ar kitus kūrinius leidžia pažiūrėti kitomis akimis ir mums. Tai pats geriausias šio renginio įvertinimas“, – sako renginio organizatorės Gimnazijos skyriaus vedėja Jovita Žeižienė ir Bibliotekos vedėja Lina Afanasjevienė.

Konkurso metu buvo ne tik skaitomi įvairūs kūriniai – lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos Ilonos Petroševičienės vadovaujami mokiniai atliko etiudą „Aitvarai“ (pagal Simono Stanevičiaus pasakėčią). Taip pat skambėjo mokytojo Ričardo Krivicko atliekamos dainos.

Konkurse dalyvavo aštuoniolika 9-12 klasių mokinių, kurių kiekvienas skaitė po vieną, ne ilgesnį nei 7 minučių kūrinį.