Pilietinė akcija

Pilietinė akcija

„Čia tiek žydus varė? Kodėl naciai naikino žydus? Ar galėjo taip būti, kad sušaudymo vietoje buvo užkasami ir gyvi žmonės?“ – tokie ir kiti klausimai neramino mokinius, kurie dalyvavo pilietinėje akcijoje.

Istorijos mokytoja Jovita Kveselienė, Raseinių krašto muziejaus darbuotoja Lina Kantautienė (beje, ji pasirūpino ir transportu), Gimnazijos skyriaus vedėja Jovita Žeižienė kartu su pirma gimnazijos skyriaus klase dalyvavo pilietinėje akcijoje, skirtoje Lietuvos žydų genocido aukų atminimui.

Aplankyta žydų masinio naikinimo vieta Lyduvėnuose. Jovita Žeižienė pasakojo apie ikikarinį Lyduvėnų miestelio gyvenimą, apie žydų verslus, papročius, šventes, parodė dar ir dabar gyvenamą namą, kuris iki Antrojo pasaulinio karo priklausė žydams.

Šiluvoje aplankytos senosios žydų kapinės. Jose apie žydų laidojimo, gyvenimo tradicijas pasakojo Lina Kantautienė. „Žydai sudarė nemažą ikikarinės Lietuvos gyventojų dalį. Jie buvo mūsų senelių, prosenelių kaimynai. Liūdna, kad apie tai kalbame būtuoju laiku. Džiugu, kad skatiname mokinius vertinti, suprasti, išgyventi pajausti“, – mintimis dalijosi Gimnazijos skyriaus vedėja.